Kadra Trenerska

Grupa Bojowa

Grupa Łucznicza

Artykuły

Łukasz Dutkiewicz Zwany Schabem

Pan Łukasz w uzbrojeniu wschodnim(koczowniczym )z XIIIw. (okres bitwy pod Legnicą) Pan Łukasz w umundurowaniu z początku XIX (Okres Xięstwa Warszawskiego)


Pan Łukasz w uzbrojeniu z XIw.(okres bitwy pod Hastings) Pan Łukasz w uzbrojeniu z konca XIIIw. Pan Łukasz w uzbrojeniu z XVw. (okres bitwy pod Grunwaldem)
Rycerz z racji swoich gabarytów zwany Schabem, rozpoczął swoją przygodę z jeździectwem serią spektakularnych i kaskaderskich niemal upadków, które jednak w żadnym stopniu nie zraziły go do koni. Co więcej jest on jednym z ludzi, który wertując książki wyszukuje najlepsze opisy i dokumentacje na temat historycznych siodeł i rzędów końskich. Jest właścicielem wdzięcznego czworonoga rasy Haski o imieniu Kufel, którego stara się zabierać na wszystkie turnieje. Używa go niekiedy jako przynęty na płeć przeciwną i dba o niego lepiej niż niejeden rodzić o swoje dziecko. A już na pewno lepiej niż o swój sprzęt. W codziennym obyciu jest raczej nad wyraz sympatycznym, ciepłym misiem, którego naprawdę ciężko zdenerwować i który mimo wyglądu bandyty z blokowiska, nie skrzywdziłby nawet muchy. No, chyba że już naprawdę nadepnie mu się na odcisk... Ale wtedy to już trzeba uciekać... Z reguły jednak, nawet jeśli zawali jakąś sprawę to swym uśmiechem i niemal sakramentalnym "wyluuuzuj staary." Rozbraja wszystkich i prawie nie sposób się na niego gniewać.
Patataj jazda konna